Правила хору

Правила хору

Ви проста непересічна людина, життя якої пливе спокійною течією. Після навчання чи роботи Ви звикли відпочивати в родинному колі, з друзями чи просто біля телевізора, а в неділю спати до обіду...

Та раптом все різко змінюється:

В неділю і свята Ви прокидаєтеся рано (не зважаючи на те, що можливо майже не спали після весілля чи вечірки) і чимдуж поспішаєте до Церкви. Кілька разів на тиждень Ви приходите додому пізніше всіх інших з палаючим поглядом, (іноді напідпитку), і вічно наспівуєте якісь незрозумілі мелодії, тому що у Вас в голові хтось забув вимкнути радіо (іноді воно звучить досить гучно). Вам стали телефонувати нові друзі (при чому іноді пізно вночі) і питати: "Привіт! Ти чому не був на репетиції?.." У Вашій сумці нерідко теліпається важкий том з незрозумілими закарлючками, а друзі та родичі справедливо побоюються, що Ви потрапили в якусь секту. Нарешті, Ваші доходи стрімко зросли на кілька десятків гривень, причому Ви не граєте в азартні ігри чи лотерею...

Ви розгублені і запитуєте себе : "Як?.. Цього не могло статися зі мною! Це якась помилка?!.Тільки не я!!!" Якийсь час Ви намагаєтеся з цим всім боротися, але все марно. Ви починаєте усвідомлювати:

"Так!.. Це сталося... Ви потрапили в Хор!!!"

Але не лякайтеся. Співати хором - це величне мистецтво, яке приносить велике задоволення як Вам самим, так і слухачам. Тим більше, хто співає в Церкві,- той молиться двічі.

Тому ми пропонуємо Вам дотримуватися деяких простих правил щоб зробити Ваше задоволення максимальним.

 • Постійно звертайте увагу на надзвичайно граціозні жести диригента, якими він звертається до Вас! Повірте - дивитись на нього під час співу дуже корисно і набагато цікавіше ніж на закарлючки у Ваших папках.
 • Використовуйте свій голос «в мирних цілях». В хорі важливо бути членом загального «хорового організму», а не виконувати соло з місця. Дотримуйтесь правила «Не впевнений - не вступай!»
 • Поважайте своїх колег, які за час Вашої відсутності змушені видавати вдвічі більше децибелів. Тому приходьте на репетиції та концерти вчасно і не менше двох разів на тиждень (особливо, поки Ви погано володієте репертуаром). 
 • Репетиції ми проводимо для того, щоб потім виступати і гідно співслужити на Божественних літургіях! І Вас це теж стосується!Choir_1_tnb
 • Знаходьте можливість та час, щоб розділити з нами радість неформальних заходів. Будь-який циганський хор просто відпочиває у порівнянні з нами, коли ми відзначаємо чийсь день народження чи іменини!
 • Попереджайте Володимира про свої пропуски (чим оригінальнішими будуть Ваші смс-ки, тим краще, - ми з задоволенням над ними посміємося всі разом).
 • Хор - прекрасне місце для зав'язування нових дружніх (і подружніх) відносин, не марнуйте цей шанс. Спілкуйтеся, але не в Церкві.
 • Будь-який «новачок», який сидить поруч буде дуже вдячний за Вашу увагу і доброзичливість. Тому, якщо він фальшивить, строгим голосом заспівайте йому на вухо більш правильну версію хорової партії.
 • Новачки! Кожен п'ятий хорист - директор, тому будьте обережні у своїх висловлюваннях, адже хто знає як складеться Ваша доля, якщо Ви ненароком когось з них образите)))
 • Виявлена ​​закономірність: коли жінки встають, чоловічий хор співає набагато краще, вони нас надихають. Жінки, ми Вас дуже любимо!
 • Полюбіть той репертуар, який ми співаємо в даний момент - зрештою, тут у Вас немає іншого вибору, а все інше можна співати наприклад приймаючи душ, приносячи невимовне задоволення сусідам та співмешканцям по будинку.
 • Правило гарного настрою.  Настрій кожного хориста по завершенні репетиції чи концерту набагато кращий ніж до їх початку. Тож коли Вам погано, важко на душі... не замикайтеся в собі. Вихід є - йдіть на хор!
 • Завжди пам'ятайте, що Ваш голос - неповторний, і він нам дуже потрібен! Спасибі, що Ви є в нашому хорі!