Камерний хор «Воскресіння»

Камерний хор «Воскресіння»

Камерний хор «Воскресіння»

Диригент Володимир Рудницький

Камерний хор «Воскресіння» м.Івано-Франківськ створено восени 2009 року. Диригент Володимир Рудницький випускник Львівської Національної Музичної Академії ім. Миколи Лисенка та Інституту мистецтв ПНУ ім. В. Стефаника.

Колектив працює при Народному домі «Княгинин» департаменту культури Івано-Франківської міської ради. Щонеділі і кожного релігійного свята хор Воскресіння супроводжує своїм співом Літургії в Архікатедральному соборі Воскресіння христового УГКЦ. 

 Основним завданням колективу є активна популяризація та відновлення української духовної музики, кращих шедеврів М. Дилецького, М. Березовського, А. Веделя, М. Леонтовича, К. Стеценка та інших безцінних скарбів хорової культури, які дуже активно заборонялись впродовж радянської доби і ще сьогодні залишаються нам такими маловідомими.

За свою невелику історію хор провів близько 200 концертів на різноманітних сценах багатьох міст Європи. Співав у сімох столицях європейського простору і двічі став лауреатом на міжнародних конкурсах хорової музики у Варшаві і Білостоку (ПОЛЬЩА). Брав участь у численних міжнародних і всеукраїнських фестивалях. У 2012 році хор Воскресіння супроводжував Божественну Літургію, яка служилась за головним престолом найбільшого християнського храму світу – Базиліки святого Петра у Ватикані (Італія). Колективом записано 4 CD.

Артисти хору – молоді талановиті музиканти, випускники і студенти вищих навчальних закладів України та Польщі. В колективі співають солісти Івано-Франківської філармонії та Львівського Національного Театру опери та балету.

У майбутньому колектив сподівається ще багато великих досягнень на нелегкій ниві творчості та відновлення духовної музики.